برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید

 

تعریف پریودنتولوژی

پریودنتولوژی (Periodontology) یک لغت لاتین بوده که شامل سه جزء “Peri” به معنای "اطراف"، “odont” به معنای "دندان" ، و “logy” به معنای "علم شناخت" می باشد. به عبارتی دیگر پریودنتولوژی علم مربوط به "نسوج اطراف دندان" در شرایط سلامت و بیماری را شامل می شود. این نسوج عبارتند از: لثه، استخوان آلوئل، لیگامان پریودنتال، و سمنتوم (6) . از آنجا که بیماری های لثه و پریودنتال یکی از مهمترین علل از دست رفتن دندان ها می باشد، آموزش صحیح این علم به دانشجویان دندانپزشکی و دندانپزشکان آینده از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

 

اعضای هیئت علمی گروه آموزشی پریودانتیکس

 

علم سنجی:

https://isid.research.ac.ir/Zahra_Goharfar

https://isid.research.ac.ir/Ehsan_Khashabi

 

  • 1402/10/06 - 07:41
  • - تعداد بازدید: 1122
  • - تعداد بازدیدکننده: 1070
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
به گزارش روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی

کسب رتبه دوم دانشجویان دانشکده دندانپزشکی ارومیه در اولین المپیاد علمی مهارتی شمالغرب کشور

کسب رتبه دوم دانشجویان دانشکده دندانپزشکی ارومیه

 

سالار پیاهو گفت: تیم اعزامی دانشجویان دانشکده دندانپزشکی ارومیه به اولین المپیاد علمی مهارتی دانشجویی تبریز توانست در بین ٣۶ گروه دانشجویی رتبه دوم را کسب نماید .

وی افزود: این رخداد علمی به همت دانشکده دندانپزشکی تبریز و با حضور دکتر یزدانی رئیس دبیرخانه شورای آموزشی تخصصی دندانپزشکی برگزار شد. 

پیاهو افزود: سه تیم از ارومیه در این المیپاد شرکت کرده بودند و سایر تیم ها نیز از دانشگاه های آزاد و سراسری استان های اردبیل و آذربایجاش شرقی در این المپیاد حضور داشتند. 

رئیس دانشکده دانپزشکی ارومیه ضمن تبریک این موفقیت ارزنده به اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشکده دندانپزشکی ارومیه، گفت: میترا گلوانی، علی کاظمیان، زهرا حاجی زاده و پرهام جباری نفرات تشکیل دهنده تیم داندانپزشکی ارومیه در این المپیاد بودند.

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار برگزیده,رویدادهای علمی
  • کد خبر : 828
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تنظیمات قالب